SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 2677122
*
nr 267 7122
Bricka
Pläter, sent 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 08:32:21
1
100 kr
9/9 16:00:05
2
150 kr
15/9 12:47:37
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter sekelskifte sent 1800-tal silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
*
Bricka
nr 267 7122
Bricka
Pläter, sent 1800-tal
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 08:32:21 | 1 | 100 kr |
9/9 16:00:05 | 2 | 150 kr |
15/9 12:47:37 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter sekelskifte sent 1800-tal silver ädelmetall
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11